Nie każdy wie, ale co roku Pantone Color Institute wybiera kolor wiodący na dany rok. Tym razem na rok 2024 został wybrany kolor o nazwie  Peach Fuzz.
Jest to kolor, który ma odzwierciedlać aktualne trendy i nastroje społeczne. Dlaczego akurat ten? Według specjalistów Instytutu Pantone – Peach Fuzz przywołuje spokój i pogodę ducha.

„Przechodzimy przez wiele zawirowań w naszym życiu i potrzebujemy koloru, który będzie ciepły i przytulny. Brzoskwinia jest kolorem niezwykle nostalgicznym i częściej kobiecym, a mimo to został zaadaptowany do męskiego otoczenia. Myślę, że to świadczy o nowoczesności tego odcienia. Odcień, ten bez wysiłku łączy młodość z ponadczasowością.” Tak twierdzi Leatrice Eiseman – Specjalistka ds. kolorów Pantone Institute.

Brzoskwiniowe odcienie stały się elementem najnowszej mody i pojawiały się, m.in. w Mediolanie, na wybiegach podczas prezentacji kolekcji wiosna-lato 2024. Szczególnie upodobały je sobie włoskie domy mody, m.in. Gucci.
Wybrany kolor roku Pantone ma nawiązywać do ducha czasów i odnosić się do aktualnych nastrojów na świecie. Kolor roku 2024 z pewnością zaobserwujemy nie tylko w meblach i dodatkach do wnętrz.

W przypadku branży weselnej, dekoracyjnej lub wnętrzarskiej kolor Peach Fuzz może być wykorzystany w wyborze kolorystyki całego wesela, tworząc spójną i harmonijną całość.
Jako inspiracja będzie idealny do tworzenia m.in. dekoracji i aranżacji ślubnych. Może być także użyty do dobrania kolorystyki kwiatów, dekoracji stołów, zaproszeń czy nawet sukni, ale w tym przypadku rekomenduję bardziej sukien druhen niż samej Panny Młodej 😉

Warto jednak pamiętać, że wybór koloru nie powinien być narzucony przez trendy, ale powinien odzwierciedlać osobiste preferencje i gust Pary Młodej. Kolor roku Pantone może służyć jako inspiracja i punkt wyjścia do stworzenia wyjątkowej i personalizowanej dekoracji ślubnej, ale osobiście uważam, że nie przebije nic koloru z poprzedniego roku – Magenty!
Niemniej warto śledzić trendy i być otwartym na propozycje, może wyjdzie z tego coś wyjątkowego i oryginalnego, a na tym właśnie nam wszystkim wyjątkowo zależy 😉

Z miłością

Paulina Juśkiewicz
Wedding & Event Planner

< Previous | Next >