Organizacja wesela staje się coraz bardziej skomplikowana i wymagająca. Moim zadaniem jako wedding plannerki jest śledzenie nowych trendów i oryginalnych rozwiązań, które przedstawiam Tobie na indywidualnej konsultacji lub podczas spotkań z moimi Parami Młodymi kiedy przechodzimy do ustaleń wizji i motywu ich wymarzonego ślubu i wesela.
To niezwykle ważne w moim zawodzie i równie ciekawe, a nawet smaczne kiedy przychodzi do degustacji nowych smakołyków wymyślonych przez moich ulubionych cukierników 😉

Jak wiesz jednym z najważniejszych elementów wesela jest tort weselny i w 2024 roku jednym z głównych trendów jest personalizacja. Pary młode coraz częściej decydują się na torty weselne, które odzwierciedlają ich pasje, zainteresowania lub nawet historię miłosną! Torty zdobione inicjałami Pary, ich ulubionymi kwiatami czy motywami z ich ulubionego filmu stają się coraz bardziej popularne. Torty w kształcie zamku, w formie książki czy kuli ziemskiej to tylko niektóre z pomysłów, które będą podziwiane w 2024 roku na mniejszych uroczystościach rodzinnych tj. urodziny, rocznice.
Do wykonania takich specjalnych zamówień niezwykle ważne jest zlecenie tego zadania kreatywnej i uzdolnionej cukierni i cieszę się,że kilka takich znam, bo niezwykle trudno takie znaleźć „tak na szybko”, a jeszcze trudniej dostać się do ich kolejki realizacji zamówień 😉

Kolejnym trendem są minimalizm i prostota. Coraz więcej par decyduje się na proste, ale eleganckie torty weselne, które skupiają się na jakości składników i doskonałym wykonaniu. Torty pokryte delikatną warstwą kremu, ozdobione kwiatami lub subtelnie udekorowane lukrem stają się hitem sezonu.

W 2024 roku możemy również spodziewać się wzrostu popularności tortów wegańskich i bezglutenowych. Coraz więcej par decyduje się na takie wersje tortów, aby zapewnić przyjemność smaku wszystkim gościom, niezależnie od ich preferencji żywieniowych. Kreatywność i ekscentryczność to kolejne trendy, które będą dominować w cukiernictwie weselnym w 2024 roku.

Podsumowując wybierając słodkości w najbliższym czasie nie sposób zrobić to w krótkim czasie mając tyle opcji do wyboru, a jeśli jeszcze puścisz wodze fantazji i wybierzesz coś bardzo indywidualnego, spersonalizowanego tylko pod Ciebie i żeby jeszcze było bez glutenu to już poprzeczka podnosi się bardzo wysoko i dotyczyć to również będzie ceny, mając choćby na uwadze aktualną inflację… Niezależnie od preferencji i gustu, każdy solenizant, jubilatka czy para młoda będzie mogła znaleźć idealny tort dla siebie, który będzie doskonałym dopełnieniem Waszego wyjątkowego dnia.

Z miłością

Paulina Juśkiewicz
Wedding & Event Planner


Foto: Dolce Vita Cakes

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

< Previous